antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Aké problémy trápia ženy v športe?

Športovkyne sa stretávajú s viacerými zdravotnými problémami. Na jednej strane je to menštruačný cyklus, ktorý nielen športovkyniam spôsobuje mnohé problémy. Ďalšie komplikácie nastávajú, ak chcú brať hormonálne lieky. Je branie antikoncepcie či umelé oplodnenie v športe vôbec dovolené?

Zobraziť
Dopingoví komisári a športovci po prvý raz zoči-voči

Akým kľúčom si vyberajú komisári športovcov na dopingovú kontrolu? Môže mať športovec prístup k výsledkom svojich dopingových testov? To sú dve najčastejšie otázky, ktoré zaujímajú samotných športovcov v súvislosti s dopingovými kontrolami.

Zobraziť
Dočasný výpadok pevnej linky SADA

Z dôvodu výpadku pevnej linky sa ku nám v najbližších dňoch nedalo/ nebude možné dovolať.

V prípade potreby prosím volajte na 0917 535 030, prip. e-mail office@antidoping.sk

Zobraziť
Podpísané Memorandum o spolupráci SADA - SPV

S potešením informujeme, že na konferencii SME SI ROVNÍ riaditeľka SADA Žaneta Csáderová a predseda SPV Ján Riapoš podpísali Memorandum o spolupráci, ktorého cieľom je efektívne nastavenie antidopingového programu pre zdravotne znevýhodnených

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img