E-learning

Svetová antidopingová agentúra vytvorila kompletnú vzdelávaciu platformu ADEL, ktorá je určená pre rozličné skupiny – športovci, tréneri, lekári, a dokonca i rodičia. Obsahuje 4 základné moduly a 5 nadstavbových modulov, ktoré sú v angličtine. Modul ALPHA je v 12 jazykoch vrátane češtiny.

adel 2

 

Zároveň Antidopingová agentúra Slovenskej republiky pripravila v spolupráci s firmou Triagonal vlastný projekt ELEKTRONICKÉHO VZDELÁVANIA.
V priebehu kurzu bude jednoduchou formou vysvetlená problematika dopingu a priebeh dopingovej kontroly a svoje vedomosti si následne môžete overiť v on-line kvíze.
Na veľkých podujatiach je v súčasnosti podmienkou, aby zúčastnení športovci absolvovali vzdelávanie v oblasti antidopingu. Po úspešnom prejdení kurzu a kvízu dostanete certifikát, ktorý je akceptovaný väčšinou medzinárodných federácií.

kviz
 

European Athletics má svoju vlastnú vzdelávaciu platformu I RUN CLEAN, ktorá je okrem iných jazykov tiež preložená aj do slovenčiny.
i run clean 2

 

Play True Kvíz, ktorého autorom je Svetová antidopingová agentúra  (WADA), je interaktívna počítačová hra, prostredníctvom ktorej si najmä, ale nielen profesionálni športovci môžu otestovať svoje vedomosti o pravidlách týkajúcich sa dopingu v športe. 
Kvíz je v súčasnej dobe k dispozícii v 43 jazykoch a svoje vedomosti si teraz môžete otestovať  TU. Tento nástroj však nenahrádza e-learning.

play true quiz

 

icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img