antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Antidopingová agentúra vysvetľuje študentom háklivé témy, ktoré hýbu spoločnosťou

Prečo môžu byť energetické nápoje, žuvací tabak a liekové výzvy nebezpečné? Antidopingová agentúra SR (SADA) spustila unikátny projekt Fair Play, ktorý je určený pre základné a stredné školy. Žiaci s odborníkmi hovoria o témach, ktoré sú pre nich zaujímavé, no hovoria o nich málo alebo vôbec.

Zobraziť
Odborníkov SADA pritiahol do Golianova žuvací tabak

Na začiatku unikátneho projektu bol problém so žuvacím tabakom, ktorý dnes riešia viaceré školy. Pedagóg Martin Záhorský si vyhľadal na internete webinár antidopingovej agentúry a po prvej prednáške vznikol projekt, ktorý nemá na Slovensku obdoby. V rozhovore s Martinom Záhorským sa dozviete hlavné prínosy celoročnej spolupráce pre študentov, učiteľov, ale aj rodičov.

Zobraziť
Projekt Fair Play si ušije každá škola na mieru

Projekt Fair Play vznikol „na zelenom poli“ a vyžiadala si ho doba, v ktorej žijeme. „Cítili sme potrebu pomôcť žiakom vysporiadať sa fyzicky i psychicky s novými, dovtedy nezažitými alebo nepoznanými prejavmi ľudského správania a konania,“ hovorí Jana Ferenczyová, riaditeľka ZŠ a MŠ v Golianove, ktorá sa ako prvá škola na Slovensku zapojila do projektu antidopingovej agentúry - Fair Play.

Zobraziť
Kamila Chomaničová – jediná Slovenka, ktorá vybehla na slávny Empire State Building

Svätý grál towerruninngu. Aj tak by sa dali nazvať preteky na ikonickom mrakodrape Empire State Building v New Yorku. Tento rok bude jedinou Slovenkou v štartovom poli Kamila Chomaničová, odborná pracovníčka Antidopingovej agentúry SR.

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img