antidopingová agentúra sr

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009.

viac o agentúre

poslanie

Základným cieľom agentúry je chrániť identitu športu ako fenomenálnej ľudskej aktivity, napomáhať právu športovcov zúčastňovať sa športu bez dopingu a tým propagovať zdravie, spravodlivosť a rovnosť možností pre všetkých športovcov. Antidopingová agentúra SR (ADA SR) sa svojou činnosťou podieľa na harmonizácii, koordinácii a súčinnosti antidopingových programov na národnej i medzinárodnej úrovni s ohľadom na kontrolu, prevenciu a ochranu pred dopingom. Pre tento účel bude ADA SR zabezpečovať nastavenie komplexnej antidopingovej regulácie v súlade so športovo-technickými normami, národnou legislatívou a Svetovým antidopingovým kódexom WADA.

aktuality

zobraziť všetky
Dopingoví komisári vyhľadali najčastejšie Sagana s Kuzminovou

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky (ADA SR) vykonala v roku 2018 vyše 400 odberov biologického materiálu. Spomedzi slovenských športovcov navštívili dopingoví komisári najčastejšie cyklistu Petra Sagana a biatlonistku Anastasiu Kuzminovú.

Zobraziť
Ako nastaviť dobré antidopingové riadenie?

Na túto otázku poskytla svoj komentár do najnovšieho čísla elektronického časopisu Národného športového centra riaditeľka Antidopingovej agentúry SR Žaneta Csáderová.

Zobraziť
Športové centrum polície a Antidopingová agentúra Slovenskej republiky podpísali memorandum o partnerstve

Na pôde Športového centra polície (ŠCP) sa 13. júna stretli riaditeľka Antidopingovej agentúry SR (SADA) Žaneta Csáderová a riaditeľ ŠCP Juraj Minčík, aby podpísali spoločné Memorandum o partnerstve.

Zobraziť
SADA stupňuje boj proti dopingu, Kuzminová víta spoluprácu

SADA každým rokom rozširuje aktivity v boji proti zakázaným látkam v športe, pričom si uvedomuje dôležitosť svojho poslania a okrem testovania stupňuje snahy v otázkach vzdelávania, prevencie a osvety.

Zobraziť
icon
icon
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img